Διακοπή στη Κυψέλη

Επεισοδιακό ήταν το ντέρμπι της Κυψέλης μέχρι του τελευταίου πόντου. Στο 9-8 του τάϊ-μπρεϊκ η άστοχη επίθεση του Κούκ έφερε το 9-9 για τον ΠΑΟΚ προκαλώντας τις έντονες αντιδράσεις του «πράσινου» πάγκου αλλά και την διακοπή του αγώνα καθώς από την εξέδρα των οπαδών του Παναθηναϊκού πετάχτηκαν αρκετά μπουκαλάκια νερού αλλά και μπύρας… Ωστόσο το παιχνίδι ολοκληρώθηκε κανονικά μετά απο 10 λεπτά καθυστερήσεων.

Μια άστοχη επίθεση του Κουκ παραλίγο να τινάξει την αναμέτρηση στον αέρα καθώς στο ταϊ-μπρέϊκ η κατάσταση ξέφυγε και είχαμε δεκάλεπτη διακοπή του αγώνα.

Οι «πράσινοι» στο 9-8 είχαν άστοχη επίθεση του Κουκ που αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους. Αυτό μετάφέρθηκε και στην εξέδρα με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού να πετάνε αντικείμενα στο γήπεδο και τον Δελικωστίδη με αποτέλεσμα να υπάρξει διακοπή.

Ο διαιτητητής κατέβηκε από την καρέκλα πήγε στην γραμματεία προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να υπάρξουν οι απαραίτητες συστάσεις.

Έπειτα από δέκα λεπτά περίπου το ματς συνεχίστηκε από το 9-9 και τον Παναθηναϊκό στο τέλος να φθάνει στη μεγάλη νίκη.