ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Άντεξαν οι «οράνιε» του Περιστερίου

Σ ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με εξαιρετικές προσπάθειες από τις αθλήτριες και των δυο ομάδων που χειροκροτήθηκαν από το κοινό το νεοφώτιστο Peristeri Volley επιβλήθηκε με 3-2 του αξιόμαχου  Ίκαρου Καλλιθέας και συνέχισε την αήττητη πορεία του στο αμφίρροπο πρωτάθλημα της  Α’ κατηγορίας ΕΣΠΕΔΑ.

Η “πορτοκαλί” ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα προηγούμενη  με 2-0 σετ (25-16, 25-22) και είχε ματς-μπολ στο 24-23 του τρίτου σετ. Όμως ο Ίκαρος δεν το έβαλε κάτω, αρχικά μείωσε σε 2-1 σετ (25-27) και  αργότερα ισοφάρισε σε 2-2 σετ (22-25) δίνοντας χαρακτήρα ντέρμπι στον αγώνα.

Στο ται μπρεικ όμως δεν υπήρξε αμφισβήτηση για τον νικητή αφού οι εξαιρετικές αμυντικές προσπάθειες των κοριτσιών του Peristeri Volley συνδυασμένες με εντυπωσιακές επιθέσεις έδωσαν μεγάλο προβάδισμα (5-3, 8-4, 11-6 )που διατηρήθηκε έως το τέλος (15-08).