BEACH VOLLEY

Brussels Futures: 13η θέση για Μαναβή/Τριανταφυλλίδη

Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας με δύο ήττες στον Γ’ όμιλο του κυρίως ταμπλό του τουρνουά των Βρυξελλών αποχαιρέτησαν τη διοργάνωση, καταλαμβάνοντας την 13η θέση.

Στον πρώτο τους αγώνα ηττήθηκαν με 2-0 (21-16, 21-08) από τις Γερμανίδες Ίτινγκερ, Φαν Ντε Φέλντε, ενώ στο άλλο ματς του ομίλου οι Φινλανδές Αχτιάινεν, Λάχτι νίκησαν 2-0 τις Βελγίδες Κόενς, Βαν Ντέουν και οι τελευταίες βρέθηκαν στον δρόμο της ελληνικής ομάδας στον απογευματικό «τελικό» πρόκρισης.

Παρά την καλή εμφάνιση του το ελληνικό δίδυμο ηττήθηκε με 2-0 (21-19, 21-17) πληρώνοντας ουσιαστικά την απώλεια του πρώτου σετ. Εκεί αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ (10-7 από 7-7) καταφέραμε να μετατρέψουμε το 16-14 σε 16-17, ωστόσο στο 17-18 οι Βελγίδες έκαναν το δικό τους σερί (20-18) για να πάρουν το σετ, ενώ στο δεύτερο επικράτησαν πιο εύκολα.